ארכיון מכון ליאו בק ירושלים

יצירת קשר:

קביעת ביקור:

הארכיון פתוח למבקרים בקביעת פגישה מראש במייל archive@leobaeck.org

תרומת חומרים:

הארכיון מקבל חומרים ארכיוניים חדשים הקשורים להיסטוריה של היהדות דוברת הגרמנית. אנא צרו קשר עם הארכיונאית לפרטים נוספים.

ארכיון מכון ליאו בק ירושלים הוא חלק מהותי מפעילות המחקר וההנצחה של המכון וכולל מאות אוספים אישיים, משפחתיים ומוסדיים. אוספי הארכיון מכילים מגוון רחב של מסמכים היסטוריים משלהי המאה השמונה עשרה ועד לסוף המאה העשרים, שפורשים את חייהם של יהודי מרכז אירופה הן בארצות המוצא הן בארצות אליהן היגרו במהלך השנים. בין חומרי הארכיון ניתן למצוא זיכרונות אישיים, יומנים, התכתבויות משפחתיות ומוסדיות, תמונות ועוד, שעוסקים בחיי המשפחה והקהילה, מחקר מדעי היהדות, חוויות מלחמת העולם הראשונה, סיפורי הגירה, פעילות ציונית ועלייה לארץ ועוד.

בנוסף לאוסף ההיסטורי, מחזיק הארכיון את הארכיון של מכון ליאו בק ירושלים עצמו, הכולל תעודות ומסמכים שונים המתעדים את פעילות המכון מאז היווסדו בשנת 1955, ובכלל זה את חלקם של אישים כדוגמת מרטין בובר, גרשם שלום, ארנסט סימון, זיגפריד מוזס ועוד בפעילות זו.

מאז שנת 2019, הארכיון עובר תהליך דיגיטציה מקיף. במסגרת הפרויקט נסרקים כלל חומרי הארכיון באמצעות ציוד מקצועי, והסריקות מועלות לפלטפורמת דיגיבק, כחלק מהקטלוג המקוון של המרכז להיסטוריה יהודית (Center for Jewish History) בניו יורק. כאשר הפרויקט יושלם, כל רשומת קטלוג תכלול סריקה מלאה באיכות גבוהה של התיק הארכיוני, שיהיה זמין לעיון מכל מקום בעולם.

פרויקט הדיגיטציה נעשה בשיתוף מכון ליאו בק בניו יורק ובתמיכת משרד החוץ הגרמני.

0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  דילוג לתוכן