חיפוש ספרים

יחזקאל בונד, מורה וחוקר יוחסין (גנאולוגיה), תורם ממומחיותו לזיהוי האנשים שתרמו ספרים לבית המדרש הגבוה למדעי היהדות בברלין. עבודתו שופכת אור על חיי הספרים בעבר ועל הרשתות האקדמיות והחברתיות שנטוו מסביב לבית המדרש. יחזקאל משתף בחוויותיו ובממצאיו, ותורם תובנות ועצות למתעניינים בעולם הגנאלוגיה.
הצטרפו לאסתר זיסקין ממכון ליאו בק ירושלים להצצה מרגשת מאחורי הקלעים של מחקר סימני המקור ועקבו אחר המסע של הספר מירושלים לברלין וחזרה לירושלים.
ב-2021, עוד בטרם יזמנו את פרויקט "ספריית הספרים האבודים", התגלה ההסטוריון עמית לוי כבלש הספרים הראשון שלנו. באותו הזמן הוא עבד על הדוקטורט שלו בספריה הלאומית, וגילה ספר אבוד מספריית בית המדרש. הוא לא בזבז זמן, ומיהר לשתף את העולם בתגליתו באמצעות הטוויטר. שוחחנו איתו על חשיבות התגלית, וקיבלנו ממנו טיפים לבלשי ספרים עתידיים.
בלשי הספרים הצעירים של פאלקנזה, ברלין, 24 במספר, הגיעו לתגליות מרתקות בספריה הממלכתית של ברלין ב-5 בדצמבר, 2023. הם עיינו ביותר ממאה ספרים, ומצאו סימני מקור ייחודיים, כמו בול הקדשה מהתאחדות ארגוני הנוער היהודיים. רגינה דהנל מספריית ברלין מדווחת על הממצאים.
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  נועה דיין