קול קורא – חידושים

חידושים הוא כתב עת אקדמי שפיט (נכלל במודל ות"ת) המתפרסם בשפה העברית ורואה אור פעם בשנה במסגרת מכון ליאו-בק בירושלים. כתב העת מבקש לעורר את הדיון בדבר ההיסטוריה של יהדות גרמניה והמרחב הדובר גרמנית לאורך ההיסטוריה. בהקשר זה יש לציין כי כתב העת מתייחס להיסטוריה במובנה הרחב והמאמרים יכולים לעסוק בהיבטים שונים של הפרספקטיבה ההיסטורית: תרבות, פילוסופיה, חברה, כלכלה, אנתרופולוגיה, ספורט ואמנות. כמו-כן, יתקבלו לשיפוט גם מאמרים שעניינם באינטראקציה של יהודי המרחב הגרמני עם יהודים ולא-יהודים מתרבויות וממקומות אחרים, באירופה ומעבר לה. מבחינה זו מבקש כתב העת להרחיב את השיח אודות יהודי גרמניה גם להקשרים בינלאומיים וגלובליים רלוונטיים, ולפתוח את הדיון גם לנקודת המבט הטראנס-לאומית. בהתאם לכך משמש כתב העת אכסניה לשיח מחקרי חדשני הן עבור חוקרים בכירים והן עבור חוקרים צעירים.

חוקרים ותיקים וצעירים מוזמנים לשלוח למערכת מאמרים מקוריים שלא התפרסמו בעבר. במקרים חריגים יישקל פרסום של מאמרים שהופיעו בעבר בכתבי עת נבחרים, ובתנאי שכתב היד שיישלח למערכת יהיה בשפה העברית. 

אורך המאמר לא יעלה על 10,000 מילים כולל הערות שוליים. יש לצרף תקציר בעברית ובאנגלית (150-300 מילה) ולהקפיד שהמאמר ייכתב על פי ההנחיות המופיעות באתר מכון ליאו בק:

https://www.leobaeck.org/

את המאמרים יש לשלוח למערכת בדואר אלקטרוני עד לתאריך ה-01 באוגוסט 2024  

לכתובת הדוא"ל:
chidushim@leobaeck.org

קבלת המאמרים לפרסום כפופה להליך שיפוט כמקובל בכתבי עת אקדמיים.

חידושים מפרסם מדור קבוע לסקירת ספרים בתי הוצאה לאור, חוקרים וקוראים  מוזמנים לשלוח למערכת ספרים חדשים שפורסמו לאחרונה בעברית או בלועזית, הנוגעים לחקר תולדות יהדות גרמניה והמרחב הדובר גרמנית. ספרים שיימצאו מתאימים יישלחו לכתיבת סקירה שתפורסם בכתב העת.

כמו כן, חוקרים המעוניינים להציע גיליון מיוחד, מוזמנים לשלוח תקציר (עד 1,000 מילים) ותקצירי המאמרים המוצעים. כל התקצירים והמאמרים יעברו שיפוט מדעי.

עורך: דורון אברהם

מערכת: גלילי שחר, איה אלידע, דברה קפלן, שגיא שפר, גיא מירון, אירנה אווה-בן-דוד,  איריס אידלסון-שיין, דני שרירא, יאן קינה, שרון ליבנה (עורכת משנה).

מועצת המערכת: סטיבן אשהיים, שטפן ליט, יוסף מאלי, עמוס מוריס-רייך, פול מנדס- פלור, אמיר אשל, גדעון ראובני, נעמה רוקם, מרים רירופ, אלישבע באומגרטן, איריס רחמימוב, שולמית וולקוב, דיוויד מאיירס.

את המאמרים יש לשלוח למערכת בדואר אלקטרוני עד לתאריך ה-1 באוגוסט 2024 לכתובת הדוא"ל: chidushim@leobaeck.org
קבלת המאמרים לפרסום כפופה להליך שיפוט כמקובל בכתבי עת אקדמיים.
חידושים מפרסם מדור קבוע לסקירת ספרים:
בתי הוצאה לאור, חוקרים וקוראים מוזמנים לשלוח למערכת ספרים חדשים שפורסמו לאחרונה בעברית או בלועזית, הנוגעים לחקר תולדות יהדות גרמניה והמרחב הדובר גרמנית. ספרים שיימצאו מתאימים יישלחו לכתיבת סקירה שתפורסם בכתב העת.
כמו כן, חוקרים המעוניינים להציע גיליון מיוחד, מוזמנים לשלוח תקציר (עד 1,000 מילים) ותקצירי המאמרים המוצעים. כל התקצירים והמאמרים יעברו שיפוט מדעי.

0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  נועה דיין