קול קורא לכנס השנתי בלימודים גרמניים תשפ"ג 2023

קול קורא לכנס השנתי בלימודים גרמניים: שפה, תרבות, חברה (תשפ"ג/2023)

אנו מזמינות ומזמינים חוקרים.ות בתחומי הלימודים הגרמניים במדעי הרוח והחברה, האומנויות והיהדות, שתחום עיסוקם.ן נוגע למרחב הדובר גרמנית בכל התקופות, וכן לחוקרים.ות בתחומים שונים בעלי עניין השוואתי במרחב הדובר גרמנית, להגיש הצעות להרצאות, למושבים ולסדנאות לכנס השנתי שייערך ב-29 ביוני 2023, במקום שיוכרז בהמשך, ובהתאם למצב התחלואה ותקנות התו הירוק.

מטרת הכנס השנתי היא לחזק קשרי מחקר בתחומי הלימודים הגרמניים בישראל (בין השאר בתחומי הדעת: היסטוריה, אמנות, ספרות, מדעי היהדות, מדעי החברה, מדעי המדינה, משפטים, תקשורת וכל תחום דעת רלוונטי אחר) לעודד שיח ושיג, וחילופי רעיונות ודעת בין חוקרות וחוקרים צעירים וותיקים בארץ ובעולם.

מוזמנות ומוזמנים להגיש מועמדות חברות וחברי סגל אקדמי, חוקרים.ות, משתלמי בתר-דוקטורט ותלמידי.ות מחקר מתקדמים. אנו מעוניינות ומעוניינים במצוינות, רב-תחומיות ומגוון במושבי הכנס, שישמשו גם במה לחברותא ולצמיחתה של קהילה לומדת.

יתקבלו בברכה תרומות בכל הדיסציפלינות הנוגעות למרחב הדובר-גרמנית, ובכל התקופות ההיסטוריות. אנו מעודדות ומעודדים במיוחד תרומות השוואתיות ובין-תחומיות, המעמידות את השאלות הגרמניות בזיקה לשאלות גלובליות, טרנס-לאומיות, סביבתיות ותיאורטיות.

המעוניינים.ות נקראים.ות להציע אחד מהשלושה:

 • הרצאה: ההצעה תכלול את כותרת ההרצאה, שם הדובר.ת, ותקציר (עד 250 מילים) לצד קורות חיים.
 • מושב: ההצעה תכלול את כותרת המושב, שמות של שלושה דוברות ודוברים ומגיב.ה פוטנציאליים. אנא צרפו תקציר הכולל את תיאור המושב וההרצאות (עד 1000 מילים), קורות חיים של כלל המועמדים.ות.
 • סדנה: ההצעה תכלול מתווה לקריאה מודרכת ודיון במקור גרמניסטי ראשוני או משני במקור או בתרגום. ההצעה תכלול את שם הטקסט והמחבר.ת ותוואי כללי לדיון בו.

אורך כל הרצאה בכנס: עד עשרים דקות,  אורך התגובה: 10 דקות. אורך כולל של מושב וסדנה עד שעה וחצי. את התקציר יש לשלוח עד ליום 12.03.2023 למייל GermanStudiesIsrael@leobaeck.org. תשובות יימסרו עד לתאריך ה – 4.4.2023.

בשיתוף פעולה עם
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  נועה דיין