עיתונות

06/06/24
אתר YNET על מיזם התיעוד החדש של מכון ליאו בק ירושלים, אוניברסיטת גתה בפרנקפורט והספרייה הלאומית בירושלים
04/06/24
כל העיר על הכנס "אריך הכפול" לציון 50 שנה למותו של אריך קסטנר
31/03/24
לאחרונה התפרסמה המהדורה העברית של הספר "הרב ליאו בק: ייעוד דתי בעת סערה", ספר מקיף המגולל את סיפור חייו של בק, אחד מההוגים היהודים הדתיים המשמעותיים ביותר במאה העשרים. כותב הספר, פרופ' מיכאל מאיר פירסם טור בעיתון "ישראל היום", בו הוא נותן טעימה קטנה מתוכן הספר ומחייו מלאי העשייה של הרב ליאו בק.
27/03/24
בחודש מרץ 2024 התקיים אירוע לכבוד התרגום החדש מאת פרופ' ניצה בן ארי לספרו של ליון פויכטוונגר "האופרמנים". לאחר האירוע פרסם דוד ויצטום טור בעיתון "מעריב" המקשר בין מאורעות הספר לבין הקריאות לחיסול ישראל בתפוצות, בקריאה ליהודי התפוצות להבין את קשרם הבלתי-נמנע ליהודי ישראל.

ראיון עם אניטה חביב-הורינר בקשת 12

01/02/24
בחודש פברואר 2024 התקיים המפגש השלישי בסדנה לתיעוד בעל פה בנושא "מה חדש באירופה? ישראלים מסתכלים על אנטישמיות היום". במפגש זה דנו בספרה של אניטה חביב-הורינר "דבר אינו חדש באירופה?" אשר מבקש להציע כלי דידקטי לזיהוי ומאבק באנטישמיות במסגרות חינוכיות שונות. לקראת האירוע התראיינה חביב-הורינר לערוץ 12, שם דיברה על ספרה ועל האנטישמיות האירופית כיום ולפני השבעה באוקטובר. מוזמנים לצפות בראיון.
01/02/24
בשנת 2022 תרמו בני משפחת רפפורט לארכיון מכון ליאו בק ירושלים את ארכיון הוריהם אליהו ושרה, ממייסדי קיבוץ אלפא. ארכיון זה כולל עשרות מסמכים בכתב יד ובמכונת כתיבה, טיוטות, יומנים, תעודות ותמונות מתקופות שונות בחיי השניים, אשר שניהם נחשבו לדמויות בולטות בעולמות הרוח והמדעים בקהילה היהודית באוסטריה בתחילת המאה ה-20 ובראשית תקופת היישוב היהודי בישראל. בשנה האחרונה עבדו צוות הארכיון והמתנדבים שלנו מגרמניה ואוסטריה, במיון, סידור וקטלוג החומרים. לאחר שייסרק האוסף במלואו הוא יועמד לרשות הציבור הרחב. מוזמנים לקרוא את הידיעה בעיתון "זמן קיבוץ".
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  נועה דיין