בונות ארץ חדשה

מתי?
Wednesday, 26/05/2021
19:00
איפה?
פרטים נוספים

ערב לכבוד ספרה של סיגל דוידי

בונות ארץ חדשה

אדריכליות וארגוני נשים בתקופת המנדט

בהשתתפות: פרופ' בת-שבע מרגלית שטרן, ד"ר נטלי ניימרק-גולדברג, ד"ר אורין שחר

מנחה: פרופ' חנה נוה

מגיבה: ד"ר סיגל דוידי

תקציר ההרצאה

נשים אדריכליות היו שותפות מרכזיות בבנייתו של היישוב היהודי המתפתח ובקידומה של האדריכלות המודרנית בארץ ישראל. בסוף שנות השלושים פעלו בארץ 17 אדריכליות. מרביתן היו בוגרות אוניברסיטאות טכניות בגרמניה ובווינה והיגרו לארץ לאחר סיום לימודיהן ותקופת הכשרה קצרה. לוטה כהן, אלזה גדעוני מנדלשטם וג'ניה אוורבוך עומדות במרכזו של הספר בונות ארץ חדשה: אדריכליות, ארגוני נשים ומוסדות לנשים בתקופת המנדט, החושף לראשונה את פרי עבודתן, יצירותיהן ועשייתן, שנדחקו אל שולי התודעה. הספר מגולל את קורותיה של השוּתפות המיוחדת שנרקמה ביניהן ובין ארגוני נשים ציוניות, בהם ויצו, מועצת הפועלות, ליגת נשים לישראל והסתדרות נשי המזרחי באמריקה, ומציג קשת רחבה של מוסדות ומבנים שהקימו לרווחתם של נשים וילדים בארץ ישראל.

 

לצד תיעוד היסטורי מעמיק המבוסס על מסמכים ארכיוניים שטרם נחשפו, המחברת מנתחת את יישומם של הרעיונות המודרניסטיים האירופיים בתכנון של מבני מוסדות הנשים ומתמקדת ברעיון "האישה החדשה". ספר זה מציע מבט רב-תחומי בחקר המגדר, האדריכלות וההתיישבות הציונית בארץ ישראל.

 

ד"ר סיגל דוידי היא אדריכלית והיסטוריונית של אדריכלות. מחקריה מתמקדים בקשר שבין אדריכלות מודרנית ובין לאומיות, הגירה, זקנה ומגדר וזיכו אותה בפרסים ובמלגות מחקר באוניברסיטאות מובילות בעולם.

 

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

*כל האירועים שלנו מצולמים ומוקלטים

הרשמה לאירוע
בשיתוף פעולה עם
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  נועה דיין