ערב לכבוד הספר של סטיבן מארק לוונשטיין

מתי?
Wednesday, 10/05/2023
19:00
איפה?
פרטים נוספים

סטיבן לוונשטיין המנוח היה היסטוריון חברתי מבריק, שלאחר שפרש מתפקידו האקדמי באוניברסיטת היהדות, עמל במשך שנים – ועד ימיו האחרונים – להשלמת הספר המכונן "The Population History of German Jewry"., המספר את ההיסטוריה הדמוגרפית של יהדות גרמניה.
לוונשטיין לקח את מחקרו של הדמוגרף פרופ' אוסיאל אוסקר שמלץ מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והביא אותו לחיים דרך חוויות החיים היומיומיות של יהודי גרמניה.
הספר מאורגן באופן כרונולוגי מימי נפוליאון ועד איחוד גרמניה (1815-1871), גרמניה האימפריאלית, התקופה שלאחר מלחמת העולם הראשונה ועד לתקופה הנאצית. פרקים מאוחרים יותר הם מחקרים אזוריים ואקטואליים. כהיסטוריון חברתי, לוונשטיין קרא את הנתונים מנקודת מבט אשר בחנה "כל עלה על כל עץ ביער"; כאשר עיניו נישאות אל היער בשלמותו – כלומר אל הקשר הגדול יותר בהיסטוריה של יהודי גרמניה.
סופה של יהדות גרמניה ותרבותה ידוע לכל. ההישג הגדול של לוונשטיין הוא לתעד את המשאבים הדמוגרפיים יוצאי הדופן המספרים על תרבות יהודית גרמנית תוססת – ואת סופה לטראגי במיוחד.

הצטרפו אלינו לערב לכבוד ספרו של סטיבן לוונשטיין The Population of German Jewry (ההיסטוריה של אוכלוסיית יהדות גרמניה). בערב חשוב זה ייפגשו פרופ' סרג'ו דלה פרגולה, פרופ' שולמית מגנוס ופרופ' שמואל פיינר לשיחה על ספרו של לוונשטיין ועל המורשת של יהדות גרמניה לאורך השנים.

הערב יתקיים ביום רביעי, 10.05.23 בשעה 19:00 (שעון ישראל) במכון!

יו"ר, ד"ר אירנה אווה בן דוד
ברכות, פרופ' עוזי רבהון
דברי פתיחה: פרופ' דיוויד מאיירס
דוברים: פרופ' סרג'ו דלה פרגולה, פרופ' שולמית מגנוס, פרופ' שמואל פיינר

הערב יתקיים בעברית ובאנגלית
תרגום סימולטני יתאפשר בזום וובינר

 

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

*כל האירועים שלנו מצולמים ומוקלטים

הרשמה לאירוע
בשיתוף פעולה עם
0
  0
  סל הקניות שלך
  סל הקניות ריקחזרה לחנות

  חיפוש באתר

  כניסת משתמשים

  נועה דיין